Dobos, zenetanár.
A Magyar Jazz Szövetség volt elnöke (2002-2008), a magyar dzsessz nagy generációjának egyik kiemelkedő muzsikusa, a hazai és a nemzetközi jazzélet egyik legaktívabb résztvevője. A Zeneakadémia Jazz Tanszékének ütőtanára is volt.
A magyar jazzdobosok egyik legjobbja Budapesten született, és 1963-ban a Bartók Béla Zeneművészeti Szakközépiskola és Gimnázium dobszakán végzett. Fiatal dobosként Pege Aladár együttesében játszott, a formáció a hatvanas években számos nemzetközi elismerésben részesült. A hatvanas években többször is feltűntek ezeken a fesztiválokon és klubokban, nemzetközi szintű elismerésre téve szert.
1975-ben indult el első saját együttesével, a Kőszegi Rhythm and Brass-szal ez a különleges felállás Kőszegi munkáját dicséri, hiszen az együttes két fafúvósból, egy dobosból és egy ütősből állt. 1980-ban megalapította nemzetközi együttesét Jack Gregg amerikai basszista, Zbigniew Namysłowski lengyel szaxofonista és Gárdonyi László magyar zongorista társaságában és nagy sikerrel turnéztak Európában. Saját zenekarai mellett együtt játszott még a „Super Trio” és a „The Creative Art Ensemble” formációkkal.
Kőszegi Imre sodró ritmusaival, vérbő tempójával hozza lázba a közönséget. Játékán a legnagyobb amerikai dobosok – Philly Joe Jones,Elvin Jones, Art Blakey, Tony Willliams, Jack DeJohnette – stílusjegyei érzékelhetők.
Kőszegire a bebop és free swinging jazz volt nagy hatással, de zenei nyitottsága jellemezhető azzal is, hogy közreműködött számos jazz és popzenei felvétel elkészítésében. Időzítése pontos, zenéje pedig kimondhatatlanul gazdag.
Saját együttesein kívül megszámlálhatatlan külföldi és Magyar muzsikussal játszott és játszik együtt, muzsikált Szabados György free-jazz együttesétől a klasszikus szvinget játszó, Vukán György-Berkes Balázs-Kőszegi összeállítású Szuper Trión át a legendás Rákfogóig. Játszott Radics Bélával és Frank Zappával, a Tomsits, Pege, Babos alkotta Take Fourban.Továbbá, az Amerikában élt magyar gitárossal, Zoller Atillával és Szabó Gáborral, az osztrák szaxofonos Harry Sokallal és Fritz Power zongoristával, a német trombonossal, Albert Mangelsdorffal. Több mint 150 lemezen működött közre.
Díjai:
Lyra-díj
eMeRTon-díj
Szabó Gábor-díj
A Magyar Köztársasági Érdemrend tisztikeresztje
Liszt Ferenc-díj (2011)
Lemezeiből:
1996? Babos, Kőszegi, Pege, Tomsits: Jazz Csárdáskirálynő
1973 Modern Jazz Anthology X.
1991 Hungarian Jazz Antology 1991
1994 Kőszegi Imre Trió: Drummer's Dreams
1995 Babos, Kőszegi, Pege, Tomsits: Take 4
1995 Magic Violin
1995 Pege Aladár: Hungarian Jazz Workshop No. 2
1996 Geiger György: Játszom a trombitával
1997 Szakcsi-Kőszegi Duo: Időutazás
1997 Take 4: Take More
1998 Kőszegi Group: Power of Soul – Live in Budapest
2000 Keep Cool
2001 Szabados György: Az esküvő (The Wedding)
2003 Hungarian Jazz History 12. – Modern Jazz Combos
2004 Most és akkor (Now and then)
2006 Kőszegi Imre: Drums poetica
Filmes munkáiból:
1991 Örömzene (magyar zenés műsor, 40 perc, 1991)
1982 A trió (magyar koncertfilm, 1982)
1977 Zorán (45 perc, 1977)
Pege Quartett (magyar zenés film, 27 perc)
Kőszegi percussion workshop orchestra (zenés film, 50 perc)
A magyar jazz élet sztárjai - 40 év jazz
Gyulai Várszínház
Szakcsi Lakatos Béla Trió
Budapest Music Center
- Liszt Ferenc-díjas dobos, zeneszerző, zenetanár.
XX. Gyulai Vár Jazz Fesztivál
Gyulai Várszínház