Program


Várjon Dénes, Tabea Zimmermann és Jörg Widmann

Várjon Dénes, Tabea Zimmermann és Jörg Widmann

A kamarazene csillagos órái azok, amelyekben külön utakon járó nagy művészek találkoznak a pódiumon közös muzsikálásra - ez a koncert ilyennek ígérkezik. Tabea Zimmermann egyszerűen szólva a világ egyik legjobb brácsása, kamarazenészként etalon értékű felvételek közreműködője. Érdeklődési köre kivételesen széles: kortárs zeneszerzők sora írt neki darabot Ligeti Györgytől Wolfgang Rihmig, de a klasszikus repertoárban is otthon érzi magát.

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett rá. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Last event date: Friday, February 21 2014 7:30PM

Jörg Widmann szintén hangszerének egyik legjobbja, ugyanakkor aktív és termékeny zeneszerző is, s e minőségében kapta meg az Ernst von Siemens-díj fiataloknak szóló elismerését. Várjon Dénes a nagy múltú magyar kamarazenei hagyomány elkötelezett ápolójaként fontos szerepet játszik abban, hogy a műfaj ma is hangsúlyosan jelen van a hazai zenei életben. Munkakapcsolata szoros és rendszeres Nyugat-Európa rangos fesztiváljaival, egy-egy kiemelkedő muzsikusával.

Valójában Schumann-Kurtág-estet hallhatunk - a magyar zeneszerzőt köszöntve nyolcvannyolcadik születésnapja alkalmából -, melyet Mozart tekézés közben írt triója (innen a Kegelstatt, azaz tekepálya elnevezés), valamint Widmann 1993-ban keletkezett, mára repertoárdarabbá nemesült kompozíciója színesít. Az érdekesség és a közös pont a műsor gerincét alkotó művek között a szokatlan hangszer-összeállítás. Mozart előtt senki nem írt kamaraművet a klarinét-zongora-brácsa hármasra, igaz, akkoriban a klarinét még új találmánynak számított. Robert Schumann szintén ezt az összeállítást választotta, ahogyan Schumann előtt tisztelgő opusában Kurtág György is.

Műsor:

Mozart: Esz-dúr ("Kegelstatt") trió zongorára, klarinétra és brácsára, K. 498
Schumann: Fantáziadarabok klarinétra és zongorára, op. 73
Kurtág: Hommage àR. Sch. brácsára, klarinétra és zongorára, op. 15d

Widmann: Fantázia szólóklarinétra
Schumann: Meseképek - négy darab brácsára és zongorára, op. 113
Kurtág: Prelúdium és korál szólózongorára (a Játékok sorozatból)
Kurtág: Antifóna fisz-ben szólózongorára (a Játékok sorozatból)
Kurtág: 3 in memoriam szólózongorára (a Játékok sorozatból)
Schumann: Meseképek - négy darab brácsára, klarinétra és zongorára, op. 132

Közreműködik: Várjon Dénes - zongora, Tabea Zimmermann - brácsa, Jörg Widmann - klarinét

Our offer


A történet szereplői Doris és George, akik ugyan mással élnek házasságban, mégis minden évben egy napot egymással töltenek, az évek során pedig a kaland mély emberi kapcsolattá válik.

A történet Fazekas Mihály művén alapul, a mese régi, de a megközelítés módja merőben új, ugyanis Schwajda György a libák szemszögéből írta meg a cselekményt.

Lázár Ervin csupaszív, tanulságos meséi Gerner Csaba humoros és érzékeny átiratában, Gulyás Levente játékos és fülbemászó dallamaival kelnek életre a Madách Színházban, közös kalandozásra invitálva kicsiket és nagyokat egyaránt.

Suggestions


Minden idők egyik legkedveltebb romantikus története, az ikonikus film sikeréhez méltó, musicalként születik újjá a Madách Színház színpadán.

"Nincs könnyítés, nincs rövidítés és nincs olyan út, amivel megspórolhatod azt, amin végig kell menned.

A III. Madách Musical Pályázat győztes műve, amely 52 pályamű közül nyerte el az első díjat, forradalmian új hangvételű musical,…

Warning! The basket time limit is about to expire!
estimated time left:
00:00

item(s) in basket

total:


Time limit has expired. Please, put item(s) in to basket again.